Düğün hazırlıkları yaparken davetiye seçimini en sona attığınızı ve bu hazırlık sürecinde adeta bir organizasyon işi yaptığınızı düşündünüz mü? Kısa bir zaman dilimine sığdırılan bu süreçte her şeyin acil olduğunu her sektörün farklı bir disiplinle çalıştığını da farketmişsinizdir. Özellikle davetiye sektöründe işin içine matbaa teknikleri de girdiğinden dolayı en karmaşık olan sektördür ve sizleri malzeme, baskı, üretim süreci gibi konuları da öğrenmenize neden olur.

Düğün davetiyesi seçimi yaparken binlerce model arasında biryerlerde sıkılıp tamam artık bu olsun işte dediğinizi duyar gibiyiz. Düğünden sonra hatıra olarak saklayabileceğiniz ve ilerde çocuklarınıza ve torunlarınıza gösterebileceğiniz davetiyenizi seçme konusunda size yardımcı olacak bu yazımızı mutlaka sonuna okuyun.

Öncelikle davetiye seçimi yapılırken ilk olarak hangi malzemeye baskı yapılacağını seçmenizde fayda var. Çünkü baskı ve diğer süslemeler tamamen malzemeye göre özelleştirilebilmektedir.

Günümüzde davetiyeler kağıt, pvc (şeffaf davetiye), pleksi ve mukavva olara 4 farklı malzemeye basılmaktadır. Kağıt üzerine basılan davetiyeler oldukça geniş bir yelpazededir. Bizim önerimiz kağıt davetiye’ye karar verdiyseniz tercihiniz fantezi kağıt veya 1. Hamur kağıt olmasından yanadır. Çünkü bu kağıt türleri en doğal üretim sürecine sahiptir ve doku olarak da oldukça doğal ve şık durmaktadır. Bunun dışında kuşe ve amerikan Bristol kağıtlara da baskı yapılmaktadır. Bu kağıt türleri ise kartpostal şeklindedir ve parlak, pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Genellikle katalog ve broşür tarzı ürünlerde kullanılan bu kağıtlar fantezi ve 1. Hamur kağıda göre daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Kağıt davetiyeler boş davetiye olarak 0,50 Kuruştan başlayarak mukkava seçeceğini de bu gruba dahil edersek modeline göre 30 TL’lere kadar çıkabilmektedir.

Günümüzde çok tercih edilen ve çok şık duran şeffaf davetiye seçeneği ise pvc malzemeden üretilmektedir. Tamamen şeffaf ve buzlu olarak iki çeşit vardır. Sadece kalınlıkları mikron olarak değişmektedir. 0,35 – 0,5 micron arası ideal kalınlıktır. Bu davetiyelerde baskı maliyeti kağıt davetiyelere göre daha yüksektir. Pvc şeffaf davetiyeler sadece yaldız varan baskı tekniği ile baskı yapılmaktadır. Bu baskının 2021 yılında adet değişmeksizin maliyeti 240 TL’dir. Bütçeniz biraz yüksekse bu davetiye modelinin seçilmesi herkesten farklılaşmanız adına ideal olacaktır. Yaldız varak baskıda renk olarak altın, gümüş, bakır ve siyah yaldız renklerini davetiye üzerindeki modele göre seçebilirsiniz. Beyaz renk baskı için ise serigrafi baskı tekniği kullanılmaktadır. Bu baskı tekniğinin fiyatı da yaldız baskı ile aynıdır fakat yüksek adetlerde daha maliyetli olabilmektedir. Şeffaf davetiyeler genellikle adet olarak 2 TL civarı fiyatlardan başlayıp 10 TL civarına kadar değişmektedir.

Pleksi davetiye günümüzde en pahalı davetiyelerdir. Malzemenin sadece kendisinin yüksek maliyetli oluşu ve üzerine baskı ve kesim işlemleri de olduğundan dolayı en uzun ömürlü ve en lüks davetiye çeşididir. Bu davetiyelerde genellikle UV baskı tekniği kullanılmaktadır ve pleksi davetiye için özel olarak kutu şeklinde zarf kullanıldığından adet fiyatları 30 TL civarından başlamaktadır ve üst sınırı özelliğine göre istediğiniz kadar çıkabilmektedir.

Tüm bu malzeme türleri için davetiye zarfları malzemeye göre üretilmektedir ve genellikle istediğiniz renkte birçok zarf modeli bulabilirsiniz. Şu anda revaçta olan mühürlü davetiye modelleri ile en şık davetiyeye sahip olabilir davetlilerinize şık bir davete geleceğini sadece davetiye modeliniz ile hissetirebilirsiniz. Sadece mühür fiyatı adet başına 1,5 TL civarından başlamaktadır. Mühürün size özel yapılması için mühür klişesi yapılması gerekmektedir ve bunun için tek seferliğine 120 TL mühür klişe ücreti ödemeniz gerekmektedir. Mühürle birlikte bazı davetiyelerde çiçekli şekilde de üretim yapılmaktadır. Çiçekli davetiyeler mühürle birlikte birleştiğinde ortaya çok şık ve elagant bir model ortaya çıkmış olmaktadır.

Tüm bunlardan bağımsız olarak en önemli kriter bütçenize göre ve zevkinize göre davetiye üzerinde yer alan tasarım en önemli etken olmaktadır. Hoşunuza giden tasarım tüm malzemelere uygulanabilir ve bu seçim bütçeniz de göz önünde bulundurularak sizler için en ideal ve uygun modele karar verilmiş olunur.

2022 düğün davetiyesi için en yeni modellere davetiyezon web sitesinden ulaşabilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz. Hayalinizdeki davetiye modeli için bize web sitemizden dilediğiniz zaman ulaşabilir ve en özel gününüz için titizlikle hazırlanmış davetiye modelini sizler için üretebiliriz. Şimdiden tüm çiftlerimize ömür boyu mutluluklar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Davetiyeler

Kampanyalar

Çok Satanlar

Whatsapp